sobota, 9 lipca 2011

Szlachetne zdrowie

Można przyjąć, że 2/3 wysiłku człowieka, to niepotrzebna strata czasu i energii, to przelewanie z pustego w próżne, co nie pomaga żyć, a wprost przeciwnie utrudnia i szkodzi życiu.
Znikome są działania zmierzające do utrwalania korzystnych osiągnięć. Natomiast w szaleńczy sposób szafuje się i lekceważy to największe dobro, jakim jest życie i zdrowie człowieka.
Energia pozwala działać, jednak rozum musi trafnie oceniać sytuację, wybierać motywy oraz metody postępowania.
Człowiekowi dane jest długie życie, krótkim czyni je sam.
Człowiek jest jedynym gatunkiem wśród istot żyjących, który niszczy osobniki tego samego gatunku, który niszczy sam siebie.
Wydaje się, że człowiek zbyt często zapomina, że każdy dzień mija i odchodzi w niebyt. O tę część zostaje skrócone jego życie. To czas jest tą siłą, która określa przemijanie.
Zagłada nie jest sensem czy przeznaczeniem człowieka.
Jakość życia zależy również od samego człowieka i podejmowanych przez niego decyzji. Jesteśmy nawet w stanie wpłynąć na prędkość starzenia się. Zły sposób odżywiania się i brak aktywności ruchowej przy braku higieny psychicznej sprawiają, że człowiek nie umiera, ale zabija sam siebie.
Zmiana stylu życia może nastąpić w każdym momencie. Zawsze jednak jest ona efektem właściwej decyzji, zdyscyplinowania i odpowiedniego nakładu energii. Podjęcie tej decyzji często jest trudne bez odpowiedniej motywacji. Zazwyczaj jednak uzyskanie pierwszych pozytywnych efektów jest najlepszym umotywowaniem i wynagrodzeniem.
Kolejny etap to umiejętność wytrwania w podjętym zamierzeniu.
_____

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz